Väčšina z vás, práve čítajúcich tento článok, si určite z času na čas doprajete zemiakové lupienky.

Je však viac než jasné, že tento produkt je jedným z najnebezpečnejších a najtoxickejších na trhu – bez ohľadu na to, či sa lupienky vyrábajú zo zemiakov, alebo nie.

Zemiakové lupienky sú plné rakovinu spôsobujúcich chemikálii!
Veci sa začnú meniť v momente, keď začnete čeliť nepopierateľnej skutočnosti, že ani Pringles, ani ostatné známe lupienky nie sú v žiadnom prípade vyrobené zo zemiakov.

V snahe vyhnúť sa povinnosti platiť daň uvalenú na zemiakové lupienky a iné „luxusné potraviny“ v Británii, sa spoločnosť Pringles raz vyjadrila, že obsah zemiakov v ich výrobkoch je tak minimálny, že sa v podstate o nich ani nedá hovoriť ako o zemiakových lupienkoch.

Takže, čo si to vlastne kupujete?
Výroba lupienkov začína kašou z ryže, pšenice, kukurice a zemiakových vločiek vylisovanou do istého tvaru. Je to niečo ako cesto, z ktorého sa potom vyvaľkajú ultratenké pláty, z ktorých potom stroj vyrezáva oválny tvar.

Lupienky sa posúvajú na bežiacom páse, kým sa nedostanú do formovacej šablóny, ktorá ich mierne zahne, vďaka čomu do seba potom pekne zapadnú.

Tieto formovacie šablóny následne prechádzajú rozžeraveným olejom.

Ďalej sú vysušené, posypané práškom, ktorý im dá požadovanú príchuť a nakoniec sa lupienky vyklopia na pomalšie sa posúvajúci bežiaci pás, kde majú možnosť odstáť.

Potom sa už premiestňujú do plechoviek… a do úst nič netušiacich spotrebiteľov.

Článok pokračuje na ďalšej strane.