2.Zaistite dostatok denného svetla
Denné svetlo priaznivo ovplyvňuje kvitnutie, preto je dôležité, aby ste orchidei našli také miesto, kde bude mať dostatok denného svetla, zároveň ale nebude vystavená priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by kvetine mohlo výrazne uškodiť. V ideálnom prípade by sa orchidea mala nachádzať na takom mieste, kde jej bude dopriate cca 10-12 hodín denného svetla.

3.Nezabúdajte kvetinu správne zalievať
Orchidea nemá rada smäd, rovnako tak jej ale nesvedčí, keď je zbytočne vlhká. Preto sa snažte nájsť ideálny kompromis a rastlinu zalievať až vtedy, ak je jej pôda suchá. Najlepšie urobíte, keď budete orchideu zalievať dažďovou vodou, ak nemáte takúto možnosť, používajte vodu ideálne prevarenú – obyčajná voda priamo z kohútika obsahuje chlór a ten by mohol spáliť korene.

4.Nehýbte s rastlinou z miesta na miesto
To najhoršie, čo môžete svojej orchidei urobiť, je sťahovať ju z miesta na miesto, neustále meniť jej polohu a prenášať ju. Nájdite pre ňu jedno stále miesto a to nemeňte, pretože to orchidei nesvedčí, ba skôr naopak – s každou zmenou stanovišťa je vystavená stresu, čo sa negatívne podpíše na jej stave.

FOTOGALÉRIA:

ZDROJ: prosvet.cz