4. Vyvolávajú vo vás nepríjemný pocit.
Každé telo obklopuje energetické pole. Prečo tomu tak je, nie je celkom jasné, ale možno má fungovať ako intuitívny obranný systém pre ostatných. Zlo vnútri človeka sa predsa musí nejako prejaviť na povrchu aj bez jeho vedomia – odráža sa v jeho energetickom poli. Preto na nás niektorí ľudia pôsobia zvláštnym dojmom, vyvolávajú v nás divný, nepríjemný pocit, niekedy až strach, bez toho aby sme vedeli prečo. Negatívne energetické pole okolo človeka je jedným z hlavných znamení, že v ňom drieme veľké zlo.

5. Nikdy necítia ľútosť.
Ľútosť. Slovo, ktoré vo svojom slovníku zlí ľudí rozhodne nemajú. Nikdy neľutujú ničoho, čo spôsobili. Nemajú výčitky svedomia. Jediné, čo chcú, je udržať za každú cenu svoj život taký, aký si svojím bezohľadným správaním, manipuláciou s druhými a psychickým terorom okolia, sami vytvorili. Stvorili akýsi obraz “dokonalého” života a akékoľvek ospravedlnenie, priznanie chyby či pokánie by ho zničilo.

6. Sú ľstiví.
Ľstivosť. V nej niektorí ľudia excelujú. Môže to byť pre nich spôsob, ako sa dostať pod kožu svojim blízkym a ovládať ich. Zlí ľudia sú často obeťami väzenia, ktoré si vybudovali okolo seba, sú z toho frustrovaní, a preto si užívajú nešťastie a bolesť ostatných. Snažia sa tým potlačiť bolesť, ktorú každý z nich má vo vnútri svojich sŕdc. To ale rozhodne neospravedlňuje ich činy a správanie.

7. Nemajú zodpovednosť.
Zlí ľudia nemajú žiadny morálny kompas. Budú robiť to, čo si zaumienia a nebudú sa nikdy cítiť zodpovední za bolesť, ktorú spôsobili ostatným. Ak predsa len začnú akúkoľvek vinu cítiť, presmerujú ju inam.

Článok pokračuje na ďalšej strane.