Spoznať, že v niekom drieme skutočné zlo, je veľmi ťažké. Zlého človeka môžete stretnúť kedykoľvek a kdekoľvek. Je ťažké určiť, aké presne vlastnosti musí mať, aby sme ho mohli považovať za naozaj zlého a nebezpečného.

Skutočné zlo býva ukryté veľmi hlboko, niekedy sa na povrch dostať nemusia, ale ak sa tam dostane, je určite dobré, to rozpoznať.

Existujú varovné signály, ktoré nám môžu dopomôcť zlého človeka odhaliť.

1. Užívajú si nešťastie ostatných.
Zlí ľudia sa ani veľmi nesnažia zastierať, že sa teší z nešťastia druhých a vychutnávajú si zlé pocity ostatných. Skutočne nebezpeční začínajú byť v okamihu, keď oni sami budú druhých privádzať do nešťastia, aby sa mohli tešiť z ich útrap.

2. Snažia sa všetko ovládať.
Zlí ľudia majú jedno spoločné – túžbu ovládať nielen každý aspekt svojho života, ale aj života ostatných. Pustiť si takého človeka k telu, znamená cesta do pekiel. Ich cieľom je ovládnuť myseľ druhého, tak dlho naň vyvíjajú psychický tlak, až si z neho urobia doslova svojho otroka.

3. Sú majstri v klamaní.
Každý z nás občas zaklame, ale to neznamená, že sme všetci klamári. Klamár je zvláštny typ človeka. Klame neustále a často si to ani neuvedomuje. Ak je klamár ešte navyše zlý človek, stáva sa veľmi nebezpečným. Klamstvá tvoria jeho realitu, ktorú si ohýbajú tak, ako sa im to hodí, cítia sa byť vďaka klamstvám silnejší. Manipulujú s pravdou vo svoj prospech a je im úplne jedno, či tým niekomu ublížia.

Článok pokračuje na ďalšej strane.