Ako mamička pochádzajúca zo štyroch detí som musela prísť na to, ako vyčistiť spústy rôznych druhov predmetov v priebehu rokov. Deti môžu byť naozaj špinavé a moje sa nebáli šíriť svoj neporiadok po celom dome! Ale skúsenosť s upratovaním po štyroch špinavých deťoch ma naučila veľa.

A jedna z najcennejších vecí, ktoré som sa dozvedela, je, že spoločne s práčkou môžete vyčistiť veľa vecí!

Jednoduché hodenie vecí do práčky mi v priebehu rokov ušetrilo veľa času a úsilia.

Dnes budem zdieľať zoznam niektorých nečakaných vecí, ktoré môžete prať vo svojej práčke, takže si môžete ušetriť trochu času a úsilia!

18 prekvapivých vecí, ktoré môžete prať v práčke!

1. Kúpeľňové závesy

Môžete vyprať sprchový záves, aby ste odstránili špinu a pleseň. Uistite sa, že do práčky pridáte aj niekoľko uterákov, aby sa záves v práčke nepotrhal. Použite malé množstvo bežného pracieho prostriedku spolu s 1 odmerkou jedlej sódy. Jedlá sóda pomôže uvoľniť stvrdnuté špinavé kúsky na predmete a uteráky vám ho pomôžu vyčistiť!

2. Sedacie kuchynské vankúšiky

Umyte vankúšiky na stoličkách studenou vodou pri jemnom cykle. (Ak je to potrebné, jemne očistite škvrny pred vypraním.) Nechajte ich pred použitím úplne vyschnúť.

3. Rohožky do auta

Ak vaše rohože v aute nie sú príliš veľké alebo príliš ťažké, môžete ich umyť vo svojej práčke! Po dobrom vypraní budú vyzerať omnoho lepšie.

4. Gumové podložky a koberce

Gumové podložky môžu zvládnuť iba príležitostné prania. Ak ich periete príliš často, podložka stratí svoju priľnavosť. Vyperte ich len vtedy, keď to skutočne potrebujú. Nezabudnite ich často vysávať, aby ste ich udržali čisté.

5. Kožené kabelky

Keď som prvýkrát čítala, že môžem umyť koženú kabelku vo svojej práčke, bola som veľmi skeptická. Bola som si istá, že sa peňaženka zničí! Ale zvedavosť mi nedala, a tak som to skúsila. A fungovalo to skvele!

6. Rohožky do kúpeľne

Chráňte svoje koberce a malé koberce pri praní s niekoľkými uterákmi.

7. Vlasové čelenky a gumičky

Počas času môžu na sebe vlasové doplnky mať nánosy z gélov na vlasy a iných vlasových produktov, preto raz za čas potrebujú poriadne umyť! Vezmite ich všetky do malého sieťového vaku a vložte ich k ďalšej bielizni.

8. Závesy

Ak chcete vyčistiť závesy alebo záclony, najprv ich vložte do sieťového vaku. Tradičné textilné závesy možno umyť pomocou jemného cyklu v studenej vode. Vyhnite sa praniu zamatových záclon.

9. Topánky z ovčej kože

Ak máte pár starých topánok Uggy, ktoré určite videli aj lepšie dni, vyskúšajte ich dať do práčky. Začnite s vyčistením akejkoľvek nečistoty zvonku. Potom vložte topánky do sieťového vaku a obložte z niekoľkých uterákov. Použite jemný cyklus prania a studenú vodu. Po dokončení topánky okamžite vyberte a nechajte ich vyschnúť cez noc za pomocou obložených uterákov.

10. Podložky na jogu

Umyte podložku na jogu v studenej vode v jemnom cykle a nechajte ju potom dôkladne vyschnúť.

11. Topánky a tenisky

Odstráňte šnúrky z topánok a dajte topánky do sieťového vaku. Umiestnite topánky s vakom do práčky spolu s dvoma alebo troma osuškami. Po praní nechajte topánky na vzduchu úplne vyschnúť.

12. Batohy a vaky

Umiestnite batoh pred praním do sieťového vaku. Ak nemáte dostatočne veľký sieťový vak, môžete batoh otočiť tak, aby vonkajšia strana bola dovnútra. Nezabudnite pred vypraním batoh otvoriť a skontrolovať všetky vrecká. Potom batoh nechajte úplne vyschnúť.

13. Baseballové šiltovky

Bez obáv môžete bezpečne umyť takmer všetky moderné šiltovky, pretože ich okraje majú plastové jadro. Vyperte baseballové čiapky v studenej vode v jemnom cykle a potom ich nechajte vyschnúť.

14. Malé hračky

Plastové hračky, silikónové hračky a väčšinu plyšových zvierat možno umyť vo vašej práčke. Najprv ich vložte do sieťového vaku a v jemnom cykle so studenou vodou. Vyvarujte sa prania gumových hračiek alebo hračiek s malými dielmi a batériami. Pokiaľ ide o plyšové hračky, perte ich len vtedy, ak sú vyplnené iba plyšom (čo znamená žiadne korálky!)

15. Predmety určené na ručné umývanie

Ak štítok hovorí, že položka by mala byť ručne vypraná, vždy ju namiesto toho dám do práčky. Len hodím predmet do sieťového vaku a potom ho vyperiem v jemnom cykle. Ešte ma to nesklamalo!

16. Potravinové tašky

Každú chvíľu je dobré vyprať svoje textilné tašky na potraviny, aby ste ich udržiavali čisté. V práčke som bez problémov vyprala vinylové aj textilné tašky.

17. Obojky a vodítka

Nylonové obojky a vodítka možno kedykoľvek umyť. Stačí ich najprv umiestniť do sieťového vaku! Vyperte a nechajte ich vyschnúť.

18. Pelíšky domácich maznáčikov

Mnoho pelechov pre domácich miláčikov má odnímateľné kryty, čo je veľmi praktické pre ich umývanie. Pokiaľ práve váš nemá odnímateľný kryt, je tu niekoľko tipov, ako ho umyť. Začnite vysávaním všetkých chlpov alebo nečistôt z povrchu a potom použite jemný čistiaci prostriedok. Umiestnite ho do sušičky na 10-20 minút pre rýchle vysušenie. Potom nechajte pelech dôkladne vyschnúť predtým, než ho vrátite vášmu miláčikovi.

Periete doma ešte nejaké ďalšie netradičné predmety? Poznáte nejaké ďalšie špeciálne pracie tipy a triky, ktoré sa hodia poznať? Nebojte sa o ne s nami a s ostanými podeliť v komentároch. Všetci to určite oceníme!

ZDROJ: onegoodthingbyjillee.com