Jemné stláčanie tohto bodu by malo priniesť človeku emocionálnu rovnováhu.

Podľa Carterových zistení, stimulácia tohto bodu prináša úľavu vo viacerých ohľadoch. Malo by vám to pomôcť, keď cítite strach, úzkosť, obavy, ale aj depresiu či nevoľnosť.

Odporúča túto techniku ​​využiť aj ľuďom, ktorí sa potrebujú upokojiť, najmä ak patríte k výbušným povahám.

Keď sa dostanete do prudkej výmeny názorov, masírovaním tohto bodu si môžete skúsiť navodiť pocit pokoja, aby ste vo zlosti nepovedali niečo nerozumného, ​​čoho by ste neskôr mohli ľutovať.

Využiť to môžu aj ľudia, ktorí sú nervózni, keď majú hovoriť pred väčším množstvom ľudí. Jednoducho, ide o spôsob, ako si pohladiť nervy vtedy, keď to potrebujete, či už ste v strese alebo máte trému. Je to aj jeden zo spôsobov, ktorý môžete skúsiť, ak vás trápi nespavosť.

Jemná tlaková masáž tohto bodu by mala trvať od 30 sekúnd až po 3 minúty, aby bola účinná a je dobré ju kombinovať s tým, že budete zhlboka dýchať. Ak chcete dosiahnuť ešte efektívnejšieho výsledku, môžete ruky vystriedať a masírujte aj bod na druhej ruke.

Samozrejme, nemusí to fungovať u každého, ale stojí to za pokus. Celá akupresúra sa zaoberá tým, ako si stimuláciou jednotlivých bodov na tele môžete priniesť úľavu od niektorých problémov.

Nemôžeme si to však zamieňať s medicínou, pretože keď má človek nejaký zdravotný problém, čarovný bod na tele mu nepomôže.

Ak vás však trápia len občasné pocity nervozity či nepokoja spôsobené stresom, môžete túto metódu vyskúšať.

Aj v oblasti emočných problémov však platí, že ak by išlo o vážnejšie problémy, najlepšie je požiadať o pomoc odborníka, v tomto prípade napríklad psychológa.

Táto technika pritom rieši iba konkrétny stav – napríklad momentálny pocit stresu, aby ste sa mu vyhli dlhodobo, mali by ste odstrániť samotnú príčinu tohto stresu, aby ste ho zmiernili, alebo by ste sa ho mali naučiť odbúravať.

ZDROJ: woman.tiscali.cz