3. Telefón môže pracovať s ďalekohľadom.
To je jednoduchý, ale užitočný malý trik, ktorí si mnohí z nás neuvedomujú. Umiestnite objektív telefónu priamo do ďalekohľadu a budete môcť zachytiť zväčšený obraz z druhej strany. Tento trik funguje aj s ďalekohľadom.

4. Fotoaparát vášho telefónu môže zachytiť váš pulz.
Vývojári aplikácií, ako je Instant Heart Rate (k dispozícii pre iOS, Android a Windows), tvrdia, že môžu merať váš tep prostredníctvom fotoaparátu smartphonu. Umiestnite prst pred fotoaparát a aplikácia bude sledovať malé zmeny vo farbe kože, ktorá sa stane v dôsledku pulzácie krvi. Po určitej dobe bude schopný merať tepovú frekvenciu. Aplikácia Cardiio (iOS) môže merať tepovú frekvenciu pomocou zmien farby tváre.

5. S pomocou smartfónu môžete skenovať a digitalizovať staré negatívy.
Nejedná sa o najlepší spôsob, ako skenovať a digitalizovať negatívy, ale ak budete naliehavo potrebovať nahliadnuť do svojich starých negatívov, môže vám pomôcť  účinok fotoaparátu. Môžete tiež vyskúšať niektoré dostupné aplikácie, ako je napríklad HELMUT Film Scanner (k dispozícii pre Android).

6. Fotoaparát telefónu rozpozná písma, objekty a dokonca aj reštaurácie.
Aplikácia ako Amazon Flow (dostupné pre iOS a Android ) môžu rozpoznávať objekty, miesta a dokonca aj text. Kým nová funkcia Google Lens , ktorá je súčasťou služby Google Assistant (dostupná pre systém iOS), dokáže rozpoznať každú reštauráciu podľa svojej fotografie a ponúknuť informácie o svojich hodnoteniach a hodnoteniach návštevníkov. Aplikácia WhatTheFont ™ vám môže povedať, na ktoré písmo sa pozeráte, jednoducho naskenovaním obrázku.

Článok pokračuje na ďalšej strane.