Freddie Mercury je legenda. Jeho znamenité vokály a šou, ktorú dokázal urobiť sa navždy zapísali do hudobnej histórie. A aj napriek svojim životným problémom dokázal na koncertoch zo seba vydať úplne všetko.

Po jeho smrti v roku 1991 sa novinári, ale aj fanúšikovia snažili zozbierať čo najviac materiálov o jeho živote a hudobnej kariére. A napriek tomu, že veľa informácií je známych, niektoré sa až k tebe dostať nemuseli. Práve tieto fakty dokazujú, že jeho život bol oveľa zaujímavejší ako si si možno myslel.

Freddie Mercury. Človek, ktorý nestihol povedať posledné slovo, ktorý mal v sebe toľko nevypovedaného a ktorého chuť žiť večne bola tak silná, že do poslednej chvíle veril, že sa stane zázrak. Nestal. Zomrel 24. novembra v roku 1991. Mal 45 rokov.

Jeho okázale efektívny zjav napodobňovali fanúšikovia po celom svete. Tesné džínsy dokonale obopínajúce svalnaté telo, biely priľahlý nátelnik, každý vlas na svojom mieste a husté fúzy boli v 80. rokoch výsada všetkých bonvivánov. Image lídra kapely Queen je dnes možno vtipná, no vaše mamy vám potvrdia, že vtedy sa to nosilo. Celok pôsobil ako úchvatný obojpohlavý zjav hraničiaci so ženskou krásou, ktorá bola tak príťažlivá!

Ako to už býva, najväčšie hviezdy odchádzajú pokorne a v tichosti berúc ohľad na svojich najbližších. Prial si, aby sa všetko skončilo tak rýchlo, ako je to možné. Ako uvádza Lesley – Ann Jonesová vo svojej knihe Bohémska rapsódia jedného života, Freddie bol presvedčený, že od chvíle, kedy zomrie váš blízky, musíte sa čo najskôr vrátiť do bežného života.. “Neprial si mať vedľa seba ľudí, ktorí si hystericky trhajú vlasy,” hovorí jeho posledný verný milenec Jim Hutton.

Článok pokračuje na ďalšej strane.