Je možné, že ani neviete o prítomnosti baktérie Helicobacter pylori, ktorá infikuje rôzne oblasti žalúdka a dvanástnika.

Tento konkrétny druh baktérie sa vo vašom tele nemusí nijako špeciálne prejavovať hneď po jej príjmu do organizmu. Prenáša sa prostredníctvom neumytých rúk a potravín. Oneskorená liečba tohto ochorenia môže viesť k žalúdočným vredom či dokonca k rakovine žalúdka!

Nadúvanie u dospelých
Ako zistíte, že máte baktériu v tele? Pylori sa môže prejavovať príznaky, ktorým človek nevenuje takmer žiadnu pozornosť: nadúvanie, pálenie záhy, hnačka a žalúdočné ťažkosti. Zvyčajne si tieto symptómy mýlime s bežným fungovaním nášho tela.

Nakazenie vám poškodí nielen vaše trávenie, ale aj náladu. Rast baktérie znižuje hladinu serotonínu v mozgu, čo spôsobuje depresie a úzkosti.

Našťastie je toto ochorenie liečiteľné! Jedná sa o kombináciu antibiotík a liekov na zníženie sekrécie žalúdočnej kyseliny.

Správna strava, dostatok vitamínov A, C, a E spolu so zinkom, sú dôležité opatrenia, ktoré budú chrániť žalúdok pred nadmerným zaťažením.

Takisto je vhodné, aby ste prijímali probiotiká obsahujúce laktobacily a bifidobaktérie. Nezabúdajte ani na hygienu: dôkladne si umyte ruky ihneď po príchode domov a pred každým jedlom. Pitná voda by mala byť kupovaná alebo filtrovaná.

A ako si pripravíte prírodný nápoj proti plynatosti s cieľom stimulovať váš metabolizmus a spaľovať tuky ? Čítajte ďalej…

Článok pokračuje na ďalšej strane.