Konzumácia tohto nápoja sa odporúča v reklamách po celom svete hlavne vďaka jej originálnej chuti a osviežujúcemu nádychu. Čo ale naozaj požijeme, keď vypijeme nápoj tejto populárnej značky?

Vy si to možno ani neuvedomujete, ale vaše telo zvádza neuveriteľný boj v prvých 60 minútach po konzumácii obsahu jednej plechovky. Coca-Cola je totiž cielene vytvorená tak, že ju telo dokáže prijať na hranici únosnosti. Nižšie nájdete presný výpis fáz, ktorými naše telo prechádza po konzumácii tohto nápoja.

V priebehu prvých 10 minút sa do vášho tela dostane 10 čajových lyžičiek cukru. To samo o sebe predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru a jediný dôvod prečo sa z takého množstva cukru nepozvraciate je ten, že kyselina fosforečná ako ďalšia zložka Coca Coly túto sladkosť potlačí.

20 minút po konzumácii hladina vášho krvného cukru prudko stúpne a následne pečeň, ako odpoveď na vylúčenie vysokého množstva inzulínu pankreasom, začne toto ohromné množstvo cukru premieňať na tuk. Čítajte ďalšj čo s vašim telom robí coca-cola…

Článok pokračuje na ďalšej strane pod komentármi…