Ľudské zdravie vo veľkej miere závisí od stravy, ktorú konzumujeme a spôsobu života. V dnešnom svete však žijeme v pomerne znečistenom prostredí plnom rôznych chemických látok, ktoré tiež výrazne ovplyvňujú náš organizmus.

Vplyv prostredia na naše zdravie

Toxíny z prostredia nielenže ovplyvňujú naše zdravie, ale prispievajú aj k vzniku rôznych ochorení. Niektoré z ochorenia sa môžu v tele postupne rozvíjať bez akýchkoľvek vonkajších prejavov. Ľudia preto často podstupujú rôzne testy, ako napríklad krvné testy či kontrola krvného tlaku, aby tieto takzvané tiché zabijakmi zavčas odhalili. Ak sa totiž odhalí neskoro, mohlo už medzitým dôjsť k výraznému poškodeniu zdravia a niekedy aj k nezvratným zmenám.

Jedným z takýchto tichých ochorení je vysoká hladina krvného cukru, ktorá, ak sa nepodchytí včas, môže viesť k poškodeniu nervov (diabetická noha), obličiek či dokonca slepote.

Strava a cukrovka typu 2

Tradičný spôsob na kontrolu krvného cukru je injekčné podávanie inzulínu. Nie je to však jediný spôsob, ako sa to dá dosiahnuť. Samozrejme, sa musí dodržiavať diéta a vyhýbať sa sladkým potravinám.

Existujú však potraviny, ktoré podľa posledných vedeckých výsledkov dokážu efektívne a dlhodobo udržiavať hladinu krvného cukru pod kontrolou. Jednou z takýchto potravín sú vajíčka doplnené octom.

Tento spôsob je odporúčaný hlavne pri cukrovke typu 2, teda získanej cukrovke, ktorá sa dá lepšie kontrolovať stravou ako cukrovka typu 1. Tento stav sa vyznačuje hladinou krvného cukru 126 mg / dl pri hladovke alebo 200 mg / dl kedykoľvek v priebehu dňa.

Článok pokračuje na ďalšej strane.