Minulý týždeň, keď som ako obvykle prala bielizeň, zacítila som zvláštny zápach, ktorý vychádzal z bubna práčky. Hneď mi bolo jasné, že niečo nie je v poriadku, a že sa zrejme opäť potýkam s plesňami a nečistotami. V ten istý deň u mňa na káve sedela susedka, ktorá mi dala radu k nezaplateniu. Verím, že pomôže aj vám.

Aby bola vaša bielizeň po vypraní vždy dokonale čistá a voňavá, musíte zabezpečiť pravidelné čistenie samotnej práčky, jej bubna a gumového tesnenia, ktoré lemuje dvierka. Čistiť treba aj zásuvky určené na dávkovanie prášku. To ale všetky šikovné gazdinky dobre vedia, však?

Nasledujúce rady by vám mohli výrazne uľahčiť prácu a navyše, zbavíte sa nepríjemného zápachu, ktorý sa častokrát prenáša aj na oblečenie. Extra pozornosť treba venovať aj plesniam, ktoré sú úplne najhoršie. Mnohokrát je nevidíme, ale vieme, že tam niekde sú. Aby ste sa ich zbavili, budete potrebovať trochu bielidla a kyseliny citrónovej. Skôr, než začnete pracovať, uistite sa, že máte gumové rukavice a nechajte otvorené dvere a okná.

AKO NA TO?

Článok pokračuje na ďalšej strane.